Џиновска малезиска лисната богомолка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џиновска малезиска
лисната богомолка
Rhombodera basalis 1 Luc Viatour.jpg
Џиновска малезиска лисната богомолка
Научна класификација
Царство: Животни
Колено: Членконоги
Класа: Инсекти
Ред: Богомолки
Семејство: Мантиди
Род: Лиснати богомолки
Вид: Rhombodera basalis

Џиновската малезиска лисната богомолка (лат. Rhombodera basalis) е вид на богомолка од родот на Лиснати богомолки.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. http://insects.tamu.edu/research/collection/hallan/Arthropoda/Insects/Mantodea/Family/Mantidae.txt