Џеси Џејмс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џеси Џејмс
James, Jesse G. (2007).jpg
Роден 19 април 1969
Лонг Бич, САД


Џеси Грегори Џејмс (англиски: Jesse Gregory James, роден 19 април 1969, е американски ТВ-водител и мотоциклист. Бил домаќин на реалити шоуто „Jesse James is a Dead Man“ и „Monster Garage“. Џеси Џејмс се оженувал три пати и сите три брака завршувале со развод. Негова трета сопруга била Сандра Булок, која побарала развод кога Џесиевите многубројни афери со други жени[1]излегле во јавност во март 2010 година. Има две ќерки и еден син.


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Michelle McGee wasn't James' only affair, 2010, Посетено на 27. 05. 2011. Check date values in: |accessdate= (help)