Прејди на содржината

Џеси Џејмс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џеси Џејмс
Роден 19 април 1969
Лонг Бич, САД

Џеси Грегори Џејмс (англиски: Jesse Gregory James, роден 19 април 1969, е американски ТВ-водител и мотоциклист. Бил домаќин на реалити шоуто „Jesse James is a Dead Man“ и „Monster Garage“. Џеси Џејмс се оженувал трипати и сите три брака завршувале со развод. Негова трета сопруга била Сандра Булок, која побарала развод кога Џесиевите многубројни афери со други жени[1] излегле во јавност во март 2010 година. Има две ќерки и еден син.

  1. Michelle McGee wasn't James' only affair, 2010, Посетено на 27 мај 2011. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate= (help)