Џемаил Хазири

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џемаил Хазири
Xhemail Haziri
РодUshtria Clirimtare Kombetare.jpg ОНА
Битки/војниВоен конфликт во Македонија, 2001

Џемаил Хазири (албански: Xhemail Haziri; Шипковица, Тетовско) е поранешен член на ОНА.

Во текот на конфликтот во Македонија бил одговорен од диаспората за префрлување на оружје и доброволци за ОНА[1].

Наводи[уреди | уреди извор]