Џек Рајан: Повик од сенка

Од Википедија — слободната енциклопедија

Џек Рајан: Повик од сенка (англиски: Jack Ryan: Shadow Recruit) е американски филм, во режија на Кенет Брана. Главните улоги ги толкуваат: Крис Пајн, Кевин Костнер, Кира Најтли, Кенет Брана, Лен Кудрјавицки итн.

Содржина[уреди | уреди извор]

Аналитичарот на ЦИА, Џек Рајан, открива докази за руска завера за уништување на економијата на САД. Тој започнува трка со времето за да ја заштити својата свршеница Кети, работејќи со својот искусен ментор Вилијам Харпер.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 859, 12.12.2014, стр. 17.