Жансугиров

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Џансугиров)
Прејди на: содржини, барај
Жансугиров
Жансугиров се наоѓа во Казахстан
Жансугиров
Местоположба во Казахстан
Координати: 45°23′19″ СГШ 79°30′08″ ИГД / 
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Округ Сарканд
Часовен појас Омско време (UTC+6)

Жансугиров е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]