Џамија Страитс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамијата Селат Малака
Masjid-Selat-Melaka-2260.jpg
Основни податоци
Место Малака, Малезија
Религија Ислам
Држава Малезија
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија
Карактеристики

Џамијата Селат Малака е муслимански храм која се наоѓа во Малака, Малезија.