Џамија Серембан Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамијата Серембан Џамек
Seremban Jamek Mosque 2.jpg
Основни податоци
МестоСерембан, Малезија
ПрипадностИслам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Серембан Џамек е муслимански храм која се наоѓа во Серембан, Малезија.