Џамија Негери Сембилиан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Серембанската џамија
Negeri Sembilan State Mosque.JPG
Основни податоци
Место Серембан , Малезија
Религија Ислам
Држава Малезија
Архитектонски опис
Тип џамија
Завршено 1970
Карактеристики

Серембанската џамија е муслимански храм кој се наоѓа во Серембан, Малезија. Била изградена во 1970 година.