Џамија Нашир ал-Мулк

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамијата Нашир ал-Мулк
Masjed Nasir ol Molk shiraz.jpg
Основни податоци
Место Шираз, Иран.
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Нашир ал-Мулк е џамија која се наоѓа во Шираз, Иран.