Џамија Наби Хабел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Наби Хабел
NabiHabeel01.jpg
Основни податоци
Место Дамаск, Сирија
Припадност ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамија Наби Хабел (арапски:?) е муслимански храм кој се наоѓа во Дамаск, Сирија.|Џамија Наби Хабел]]