Џамија Баитул-Џам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамија Баитул-Џам
Основни податоци
Место Офенбах, Германија
Координати 50°05′56″ СГШ 8°47′27″ ИГД / 
Припадност Ислам
Мреж. место www.ahmadiyya.de/
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Баитул-Џам е џамија која се наоѓа во Офенбах, Германија. Оваа џамија била изградена од страна на Мубашра Ијаз.