Џамија Баитул-Џам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џамија Баитул-Џам
Основни податоци
МестоОфенбах, Германија
Координати50°05′56″N 08°47′27″E / 50.09889° СГШ; 8.79083° ИГД / 50.09889; 8.79083
Припадностислам
Мреж. местоwww.ahmadiyya.de/
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Баитул-Џам е џамија која се наоѓа во Офенбах, Германија. Оваа џамија била изградена од страна на Мубашра Ијаз.