Ќустендилски Санџак

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ќустендилски санџак)

Ќустендилскиот санџак припаѓал на Румелискиот вилает.

Кази во Ќустендилскиот санџак[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]