Ќурдемир (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ќурдамир (округ))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ќурдемир
Местоположба.
Населние: 98.173
Површина (км²): 1.631,5
Гл. град: Ќурдемир

Ќурдемир (азерски: Kürdəmir) — административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]