Ќафа Кадис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ќафа Кадис — претставува река во Македонија. Таа е локализирана во завршниот, југозападен дел на Шар Планина , кај селото Бродец кое се наоѓа западно од градот Гостивар. [1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Маркоски, Благоја; Петрушевски, Илија (2014). Реките во Македонија. Скопје: Геомап. стр. 75.