Њива Вода

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Њива Вода
ЗемјаМакедонија
Слив
Главен изворБуковиќ, Македонија
УстиеЗајаска Река Македонија Македонија

Њива Водарека во Западна Македонија, чие течение е на планината Буковиќ, северно од Кичево и западно од селото Бериково.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Петрушевски, Илија; Маркоски, Благоја (2014). Реките во Република Македонија. Скопје: Геомап. стр. 51. ISBN ISBN 978-9989-2117-6-8 Проверете ја вредноста |isbn=: invalid character (help).