Љупчо Наумовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Љупчо Наумовски (исто така и француски: Louis или англиски: Lou, р. 1957 година во Битола, Македонија) е македонско-кандски претприемач. До 2017, тој бил потпретседател и генерален директор на московската канцеларија на Кинрос Голд корпорацијата, која е најголемиот странски ископувач на злато во Русија. Наумовски бил на бордоот на Македонија 2025,[1] а моментално служи на одборот на ЦЕСО.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Getting to Know Lou Naumovski“. Macedonia2025 (англиски). 2017-05-30. Архивирано од изворникот на 2020-07-11. Посетено на 2020-07-11.
  2. „Lou Naumovski – CESO“ (англиски). Посетено на 2020-07-11.