Љубомир Јосифовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Љубомир Јосифовски
Пратеник во македонското Собранието
На должноста
10 мај 2014 – 30 декември 2016
Лични податоци
Роден(а) 10 август 1973
Скопје, Република Македонија
Националност Македонец
Партија НСДП
Установа Филозофски факултет - Скопје
Занимање историчар

Љубомир Јосифовски (10 август 1973, Скопје) — македонски политичар и пратеник од НСДП во осмиот состав на Собранието на Република Македонија (2014–2016). Магистрирал историски-архивски науки на универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ во Скопје.[1]

На 3 септември 2019 година бил повикан на распит во полициска станица за неовластено влегување во комјутерскиот систем на Централниот регистар.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Биографија на Љубомир Јосифовски“. Собрание на Република Македонија. Посетено на 2017-02-11.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]