Прејди на содржината

Љубиша Николовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Љубиша Николовски
Роден(а)1 јануари 1958(1958-01-01)(66 г.)
Скопје, Македонија Македонија
Занимањеновинар
Активен период1980 - сè уште
Страница
www.slobodenpecat.mk
www.civilmedia.mk

Љубиша Николовски (р. 1 јануари 1958, Скопје) — македонски новинар и аналитичар.

Кариера[уреди | уреди извор]

Николовски, својата кариера ја започнува во Македонското радио, а потоа во Македонската радио телевизија. Одреден период е вработен во А1-телевизија. Во 2017 година, се вработува во Нова ТВ, каде е главен уредник. Во 2019 година, се вработува во Слободен печат, каде беше дел од "Утрински брифинг" а потоа утринската на Слободна ТВ, во соработка со Цивил медиа. Во 2024 година, се вработува во Клан ТВ, во емисијата "Дебата".

Надворешни врски[уреди | уреди извор]