Прејди на содржината

Ју Кобајаши

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Ју Кобајаши
Лични податоци
Роден на 23 септември 1987(1987-09-23)(36 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Kawasaki Frontale
Број 11
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008 Mito HollyHock
2010– Kawasaki Frontale
Репрезентација
2014– Јапонија Јапонија 2 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Ју Кобајаши (роден 23 септември 1987) — јапонски фудбалер.

Статистика

[уреди | уреди извор]
Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2014 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]