Јуџи Сакакура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јуџи Сакакура
Лични податоци
Роден на 7 јуни 1967(1967-06-07)(56 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1990–1994 JEF United Ichihara
1995 Nagoya Grampus Eight
1996–1997 Brummell Sendai
Репрезентација
1990–1991 Јапонија Јапонија 6 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Јуџи Сакакура (роден 7 јуни 1967) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1990 5 0
1991 1 0
Вкупно 6 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]