Јухеи Токунага

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Јухеи Токунага
Yuhei Tokunaga.jpg
Лични податоци
Роден на 25 септември 1983 (1983-09-25) (38 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб FC Tokyo
Број 2
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2003–2004 FC Tokyo
2006– FC Tokyo
Репрезентација
2009–2013 Јапонија Јапонија 9 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Јухеи Токунага (роден 25 септември 1983) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2009 5 0
2010 2 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 2 0
Вкупно 9 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]