Прејди на содржината

Јусеф Мсакни

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јусеф Мсакни
Лични податоци
Роден на 28 октомври 1990(1990-10-28)(33 г.)
Роден во Тунис, Тунис
Држава Тунис Тунис
Висина &100000000000001790000001,79 м
Позиција напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Ојпен Ојпен
Број 17
Младинска кариера
Стад Тунисиен Стад Тунисиен
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008-2012 Есперанс Тунис Есперанс Тунис 132 (46)
2012- Ал-Духаил Ал-Духаил 103 (69)
2019-Ојпен Ојпен 0 (0)
Репрезентација
2006-2007 Тунис Тунис 17 13 (3)
2010- Тунис Тунис 47 (9)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 17 јануари 2012
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 17 јануари 2012

Јусеф Мсакни (роден на 28 октомври 1990) е туниски фудбалер, напаѓач на Ојпен на заем од Ал-Духаил и на туниската репрезентација.

Клупска кариера

[уреди | уреди извор]

На 3 јули 2012 година, потпишал четири-годишен договор со катарскиот клуб Ал-Духаил,[1] откако претходно одиграл преку 150 натпревари во сите натпреварување за Есперанс Тунис со кој бил 4 пати првак на Тунис и исто така првак на Африка во 2011 година.