Јуриј Дјупин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јуриј Дјупин со ФК Рубин Казан во натпревар против ФК Локомотив Москва
Јуриј Дјупин со ФК Рубин Казан во натпревар против ФК Локомотив Москва

Јуриј Јуриевич Дјупин (руски: Юрий Юрьевич Дюпин, 17 март 1988) е руски фудбалски голман . Тој настапува за ФК Рубин Казан.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Представляем: Новички «Динамо» (Барнаул) — 2011“. Архивирано од изворникот на 2020-02-20. Посетено на 2021-03-01. no-break space character во |title= во положба 41 (help)