Јунус Мали

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јунус Мали
Rus-Turkey (12).jpg
Лични податоци
Роден на 24 февруари 1992 (1992-02-24) (31 г.)
Роден во Касел, Германија
Држава  Германија
 Турција (од 2015)
Висина &100000000000001800000001,80 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Волфсбург Волфсбург
Број 10
Младинска кариера
Борусија Менхенгладбах Б. Менхенгладбах
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2009-2011 Борусија Менхенгладбах II Б. Менхенгладбах II 11 (2)
2011-2013 Мајнц Мајнц 05 II 16 (6)
2011-2016 Мајнц Мајнц 05 129 (29)
2017- Волфсбург Волфсбург 47 (7)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Јунус Мали (роден на 24 февруари 1992 во Касел) - турски фудбалер роден во Германија, играч од средниот ред на Волфсбург и на турската репрезентација.