Прејди на содржината

Јунска ноќ (ТВ серија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јунска Ноќ
Создадена одФарук Тебер, Фарук Тургут
Режирана одАднан Хемизоглу
УлогиНаз Елман
Озџан Дениз
Бурџу Кара
Небахат Чехре
Озге Озберк
Гокче Џанаранг
Воведна темаYarane
Завршна темаYarane
Земја на потеклоТурција
Првичен јазиктурски
Бр. на епизоди62 / 2 сезони
Производство
МестоположбаИстанбул
КинематографијаGold Film Yapim
КамераМултикамера
Времетраење90 минути
Прикажување
Првична мрежаКанал 5 (2012)
Сликов формат480i (SDTV)
Звучен форматстерео
Првично прикажувањеТурцијаТурција
13 септември 2004 - 20 декември 2005
БугаријаБугарија
23 ноември 2009 - 9 јануари 2012
СрбијаСрбија
29 август 2011 - 6 март 2012
Босна и ХерцеговинаБосна и Херцеговина
2 декември 2011 - сè уште
Македонија Македонија
12 март 2012 - сè уште

Љубов[1], уцена, завера, љубомора! Трагична приказна за забранета љубов која се враќа-но со друго име! Само една врела Јунска ноќ(тур.Haziran gecesi)

  1. „Љубов војна“. https://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%89%D1%83%D0%B1%D0%BE%D0%B2. Надворешна врска во |work= (help)