Јулиј Непот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јулиј Непот
Tremissis Julius Nepos-RIC 3221.jpg
Роден 430
Починал по 480


Јулиј Непот бил цар на Западното Римско царство од 474 до 480 година.