Јулија Александрату

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јулија Александрату
Τζούλια Αλεξανδράτου
Julia Alexandratou, cropped.JPG
Роден 24 ноември 1985
Кефалонија
Занимање модел, пејачка, глумица

Јулија Александрату (грчки: Τζούλια Αλεξανδράτου) е грчка манекенка, пејачка и глумица. Во 2002 година, таа ја освоила наградата за МИС Грција[1]. Во 2006 година победила на МИС Грција.

Јулија е родена на 24 ноември 1985 година на Кефалонија. Нејзиниот татко е машински инженер, а нејзината мајка е поранешна манекенка. Таа, исто така, има сестра, три години постара од неа, Артемида Александрату. По разделбата на своите родители, таа со својата мајка отишла да живее во Лондон, каде го научила англискиот јазик.

На 3 март 2010 година, со Јулија Александрату се појавил порнографски филм, за кое подоцна признала дека самата нарачала видеото да се објави по интернет мрежата.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Julia Alexandratou Profile on FMD - Julia Alexandratou pictures / images“. Fashionmodeldirectory.com. Посетено на 2010-07-26.