Јуки Оцу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јуки Оцу
Yuki Otsu 2012 Borussia Mönchengladbach (cropped).jpg
Лични податоци
Роден на 24 март 1990 (1990-03-24) (33 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Kashiwa Reysol
Број 10
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008–2011 Kashiwa Reysol
2011–2012 Борусија Менхенгладбах
2012–2014 VVV-Venlo
2015– Kashiwa Reysol
Репрезентација
2013 Јапонија Јапонија 2 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Јуки Оцу (роден 24 март 1990) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2013 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]