Јузо Курихара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јузо Курихара
Лични податоци
Роден на 18 септември 1983 (1983-09-18) (39 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Yokohama F. Marinos
Број 4
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2002– Yokohama F. Marinos
Репрезентација
2006–2013 Јапонија Јапонија 20 (3)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Јузо Курихара (роден 18 септември 1983) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2006 1 0
2007 0 0
2008 0 0
2009 0 0
2010 4 0
2011 3 0
2012 5 2
2013 7 1
Вкупно 20 3

Надворешни врски[уреди | уреди извор]