Јохеи Тојода

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јохеи Тојода
Лични податоци
Роден на 11 април 1985 (1985-04-11) (38 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Sagan Tosu
Број 11
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004–2006 Nagoya Grampus Eight
2007–2008 Montedio Yamagata
2009 Kyoto Sanga FC
2010– Sagan Tosu
Репрезентација
2013–2015 Јапонија Јапонија 8 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Јохеи Тојода (роден 11 април 1985) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2013 3 0
2014 3 1
2015 2 0
Вкупно 8 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]