Јорк Ајленд (Антигва)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Островот Јорк е остров во Карипското Море кој припаѓа на островската државата Антигва и Барбуда. Островот е сместен источно од главниот остров Антигва[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Google Мапи“. 29 октомври 2010.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Координати: 17°03′12″ N; 61°40′10″ W / 17.0533° СГШ; 61.6695° ЗГД / 17.0533; -61.6695