Јован (римски цар)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јован
Solidus Johannes-s4283.png
Починал Јуни или Јули 425
Аквилеја

Јован бил римски узурпатор против Валентинијан III.