Јован (римски император)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Јован
Solidus Johannes-s4283.png
Узурпатор на Западното Римско Царство
Починал Јуни или Јули 425
Аквилеја


Јован бил римски узурпатор против Валентинијан III.