Јован Попзлатанов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јован Попзлатанов
20180327 UEFA Euro 2019 Qualifiers AUT-MKD Jovan Popzlatanov 850 5145.jpg
Лични податоци
Роден на 6 јули 1996 (1996-07-06) (25 г.)
Роден во Скопје, Македонија
Држава Македонија Македонија
Висина &100000000000001760000001,76 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб Вардар Вардар
Број 24
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2014-2016 Тетекс Тетекс 8 (0)
2016-2018 Пелистер Пелистер 42 (1)
2018– Вардар Вардар 13 (2)
Репрезентација
Македонија Македонија 20 4 (1)
2017- Македонија Македонија 21 8 (0)
2018- Македонија Македонија 0 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 3 јули 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 3 јули 2012

Јован Попзлатанов (роден на 7 јули 1996 во Скопје) — македонски фудбалер, играч од одбраната на Вардар и на македонската репрезентација под 21 година.