Јован Костов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
  • Јован Костов е јазичар кој работи во областа на морфологијата на македонскиот јазик и неговата автоматска обработка.
  • Јован Костов е еден од членовите на Комисијата за Кодификација на македонскиот јазик.