Јован Кастратовиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јован Кастратовиќ
Лични податоци
Роден на 22 јануари 1993 (1993-01-22) (29 г.)
Роден во Кралево, СРЈ
Висина &100000000000001880000001,88 м
Позиција напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Силекс
Младинска кариера
Борац Чачак
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2011–2012 Борац Чачак 0 (0)
2012Полет Љубиќ (позајмица) 8 (1)
2013–2014 Земун 30 (9)
2014–2015 Борац Бања Лука 0 (0)
2015 Легионовиа 6 (0)
2015 Алуминиј 14 (1)
2016 Раднички Ковачи 10 (6)
2017– Силекс 0 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 4 април 2017.
† Учества (Голови).

Јован Кастратовиќ (роден 22 јануари, 1993 во Кралево) — српски фудбалер кој моментално игра за Силекс.[1] Висок е 1.88 м и игра на позицијата напаѓач.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Филиповиќ и Кастратовиќ нови „фаци" во Силекс“. sport.com.mk. 30 December 2016. Архивирано од изворникот на 2017-06-28. Посетено на 2017-04-04.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]