Јени Видегрен

Од Википедија — слободната енциклопедија

Џени Видегрен е кореографка и една од членовите на Bounce Streetdance Company . [1]

Видегрен има кореографија за So You Think You Can Dance - Scandinavia . Таа, исто така, ја направила кореографијата на воведниот сегмент од второто полуфинале на Изборот за песна на Евровизија 2013 на 14 мај. [2]

Наводи[уреди | уреди извор]

 

  1. „Jennie Widegren visar hur du energiboostar!“. cosmopolitan.se. 6 May 2009. Архивирано од изворникот на 31 August 2010. Посетено на 19 May 2010.
  2. Rosén, Maria. „Mellanakt i Eurovision Song Contest 2013 blir en hyllning till musiken“. Sveriges Television. Архивирано од изворникот на April 25, 2013. Посетено на May 9, 2013.