Прејди на содржината

Јасухару Соримачи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јасухару Соримачи
Лични податоци
Роден на 8 март 1964(1964-03-08)(60 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1987–1993 Yokohama Flügels
1994–1997 Bellmare Hiratsuka
Репрезентација
1990–1991 Јапонија Јапонија 4 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Јасухару Соримачи (роден 8 март 1964) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1990 2 0
1991 2 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]