Јасуто Хонда

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јасуто Хонда
Лични податоци
Роден на 25 јуни 1969 (1969-06-25) (53 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1988–1992 Honda
1992–2006 Kashima Antlers
Репрезентација
1995–1997 Јапонија Јапонија 29 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Јасуто Хонда (роден 25 јуни 1969) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 2 0
1996 13 0
1997 14 1
Вкупно 29 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]