Јасуо Харујама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јасуо Харујама
Лични податоци
Роден на 4 април 1906(1906-04-04)
Роден во Јапонија
Починал на 17 јуни 1987(1987-06-17) (возр. 81)
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1927–1930 Јапонија Јапонија 4 (0)

Јасуо Харујама (роден на 4 април 1906 во Токио - починал на 17 јуни 1987) — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1927 2 0
1928 0 0
1929 0 0
1930 2 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]