Јасуо Такамори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јасуо Такамори
Лични податоци
Роден на 3 март 1934(1934-03-03)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
?–1968 Nippon Kokan
Репрезентација
1955–1963 Јапонија Јапонија 30 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Јасуо Такамори (роден 3 март 1934) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Јасуо Такамори бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1956.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1955 5 0
1956 3 0
1957 0 0
1958 4 0
1959 10 0
1960 1 0
1961 2 0
1962 3 0
1963 2 0
Вкупно 30 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]