Јасуо Сузуки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јасуо Сузуки
Лични податоци
Роден на 30 април 1913(1913-04-30)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Waseda WMW
Репрезентација
1934–1936 Јапонија Јапонија 2 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Јасуо Сузуки (роден 30 април 1913) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Јасуо Сузуки бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1936.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1934 1 0
1935 0 0
1936 1 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]