Јан Хендрик Јагла

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јан Хендрик Јагла
FC Bayern München (Basketball)0180.jpg
ПозицијаКрилен центар
Висина2,13 м
Тежинакг
Роден25 јуни 1981 (1981-06-25) (38 г.)
Берлин, Германија
НационалностГерманец
Проф. кариера1999–2015
Клубови
Репрезентација

Јан Хендрик Јагла бил роден во Берлин, Германија, 25 јуни 1981 година бил поранешен германски кошаркар. Тој играл на позиција на крилен центар .

Надворешни врски[уреди | уреди извор]