Јанис Плашке

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јанис Плашке
Jannis Pläschke
Лични податоци
Роден на 6 февруари 1993 (1993-02-06) (29 г.)
Роден во Хановер, Германија
Висина &100000000000001870000001,87 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Хановер
Број 31
Младинска кариера
Хановер
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2011–2012 Хановер Аматери 7 (0)
2012- Хановер 0 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 6 јануари 2012

Јанис Плашке (роден на 6 февруари 1987) — германски фудбалер кој игра на средината на теренот за германски клуб Хановер 96. На 1 јуни 2011 година Плашке потпишал професионален договор со тимот од Долна Саксонија, откако претходно играл за младинските категории на клубот и резервниот тим.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]