Јаков Јевтовиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Јаков Јевтовиќ, роден на 1 октомври 1980 година во Белград е српски филмски и театарски глумец. Син е на познатиот глумец Владимир Јевтовиќ и е помлади брат на глумецот Иван Јевтовиќ. Во брак е со Зара Јевтовиќ со која ја има ќерката, Ева.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]