Јаким Каневче

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Јаким Каневче ( 1948 - 31 март 2016)[1] — охридски новинар, поранешен дописник од Охрид на Радио Скопје, сега Македонско радио.

Наводи[уреди | уреди извор]