Ѕержинское

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Ѕержинское
Ѕержинское се наоѓа во Казахстан
Ѕержинское
Местоположба во Казахстан
Координати: 43°17′51″ СГШ 77°03′05″ ИГД / 
Земја  Казахстан
Покраина Покраина Алмати
Округ Талгар
Часовен појас Омско време (UTC+6)

Ѕержинское е село во покраината Алмати во југоисточен Казахстан.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]