Ѓорѓи Марковски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ѓорѓи Марковскимакедонски натпреварувач во алпско скијање[1] кој настапувал за Македонија на зимските олимписки игри 2006[2]. Бил избран за знаменосец на церемонијата.

Наводи[уреди | уреди извор]