Шаблон:Infobox International Handball Competition

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
{{{tourney_name}}}
{{{other_titles}}}
[[Image:{{{image}}}|{{{size}}}|{{{caption}}}]]
Детали за турнирот
Земја домаќин  [[|]]
Датум {{{dates}}}
Тимови {{{num_teams}}} (од {{{confederations}}} конфедерации)
Град(ови) {{{venues}}} (во {{{cities}}} града домаќини)
Конечни позиции
Шампиони Gold medal blank.svg {{{champion}}} ({{{count}}} титула)
Шампиони Gold medal blank.svg {{{champion_other}}} ({{{count}}} титула)
Второ место Silver medal blank.svg  [[ Машка ракометна репрезентација на |]]
Второ место Silver medal blank.svg {{{second_other}}}
Трето место Bronze medal blank.svg  [[ Машка ракометна репрезентација на |]]
Трето место Bronze medal blank.svg {{{third_other}}}
Четврто место  [[ Машка ракометна репрезентација на |]]
Четврто место {{{fourth_other}}}
Статистики за првенството
Одиграни натпревари {{{matches}}}
Постигнати голови {{{goals}}}  (0 по натпревар)
Посетеност 0  (0 по натпревар)
Најдобар стрелец (и) {{{top_scorer}}}
Најдобар играч {{{player}}}

Инфокутијата е последно обновена на : {{{updated}}}.

Код на кутијата:

{{Infobox International Handball Competition
| tourney_name = <!-- blank, if tournament name is like PAGE NAME-->
| year = 
| yearr = 
| other_titles = 
| image = 
| size = 
| caption = 
| country = 
| dates = 
| num_teams = 
| confederations = 
| venues = 
| cities = 
| champion = <!-- automatically wraps into {{hb}} template -->
| champion_other = <!-- use instead if the team is not in {{hb}} (enter your own code) -->
| count = 
| second = <!-- automatically wraps into {{hb}} template -->
| second_other = <!-- use instead if the team is not in {{hb}} (enter your own code) -->
| third = <!-- automatically wraps into {{hb}} template -->
| third_other = <!-- use instead if the team is not in {{hb}} (enter your own code) -->
| fourth = <!-- automatically wraps into {{hb}} template -->
| fourth_other = <!-- use instead if the team is not in {{hb}} (enter your own code) -->
| matches = 
| goals = 
| attendance = 
| top_scorer = 
| player = 
| updated =
}}