Шаблон:Country data SFRY

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data SFRY е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of SFR Yugoslavia.svg

Стандардни параметри

Параметар Value Значење
alias Socialist Federal Republic of Yugoslavia Наслов на главата статија (Socialist Federal Republic of Yugoslavia)
shortname alias Yugoslavia (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of SFR Yugoslavia.svg Назив на сликата (File:Flag of SFR Yugoslavia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

Ознака Flag image (40px) Назив на сликата
naval Naval Ensign of SFR Yugoslavia.svg Naval Ensign of SFR Yugoslavia.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас {{знаме|алијас}} извод {{државнознаме|алијас}} извод
YUG (преглед)  Југославија  Југославија
SFR Yugoslavia (преглед)  Социјалистичка Федеративна Република Југославија  Југославија

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: